Čím se vyznačují drátkobetonové podlahy?

drátkobetonové podlahy

Již jste se s nimi setkali, jen možná neznáte jejich název. Právě drátkobetonové podlahy jsou velmi častým řešením v novostavbách průmyslových, veřejných i soukromých staveb a v tomto článku se dozvíte, proč tomu tak je.

Jak název napovídá, spočívají ve výztuži betonové masy právě drátky, ať už drátkovou sítí, nebo řadami. Jeden metr čtvereční obsahuje patnáct centimetrů vysokou vrstvu betonu a dvacet kilogramů spletených drátových sítí pro výztuž.

Výhody drátkobetonové podlahy

Nejlepší na těchto plochách je hned několik věcí. Zaprvé, velmi rychle se pokládají. Kvalitní firmy jsou schopné položit za jeden den až tři tisíce metrů čtverečních. Proto v konečné fázi vidíme čtverce jeden krát jeden metr, které se jednoduše položí vedle sebe v drátové verzi a zalijí betonem, který je třeba nechat vyschnout a povrchově upravit.
Další výhodou je cena. Jedná se totiž o jednu z nejlevnější variantu tvorby betonových podlah. Proto se s nimi setkáváme opravdu často.
Konečné úpravy mohou mít barevné značení jako parkovací místa, přechody a logistické cesty díky případným epoxidovým nátěrům a stěrkám.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4