Opět se u vás vyrojily octomilky? Zbavte se jich nadobro!

jak se zbavit octomilek

Tyto malé tiché mušky si často přineseme s novým ovocem a než se nadějeme tak se nám na přezrálém ovoci přemnoží. Sice nedělají větší škody, ale nikdo nechce mít kolem svého jídla hmyz. Představíme vám, jak se zbavit octomilek nejjednodušími způsoby.

Koupené pastičky

Nejjistější variantou, jak chytit a zahubit všechny octomilky jsou koupené pastičky s feromony.
Pokud už jste vyzkoušeli všechny recepty co existují a stále se objevují další mušky, nebo zkrátka nemáte čas se jich zbavit mícháním koření a vyráběním pastiček, jděte na jistotu.
Dejte si ale pozor, abyste koupili pastičky přímo pro octomilky a ne třeba lepové pasti na mouchy, či moly, protože na ně octomilky nechytíte.

Staré dobré babské rady

Pokud máte chuť vyzkoušet něco přírodního a zajímá vás, kolik jste schopni nachytat mušek, vyzkoušejte tyto domácí recepty a pastičky. Všechny ingredience máte pravděpodobně už doma.
Pastička s ovocem - základem je vždy mít sklenici a nějaký plastový obal, nebo celofán a gumičku na upevnění. Do sklenice dáte přezrálé ovoce - nejlepší jsou hrušky, banány a jablka a otvor překryjte celofánem, který připevníte na místo gumičkou, pokud je potřeba. Napněte celofán a párátkem udělejte asi 5 menších dírek. Nevadí, když budou očividně větší než mušky, protože se potřebují hlavně dostat dovnitř a ven se již nedostanou.
Pastička s octem a kořením - pastička probíhá stejně, jen místo ovoce dáte dovnitř ocet, hřebíček a skořici. Tato varianta zamezí zápach nahnilého ovoce v domácnosti.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4