Jak bude v budoucnosti vypadat robotické pracoviště?

robotické pracoviště

Nahradí roboti lidi? Nebo bude každý člověk mít svého robota, který za něj bude pracovat a bude pouhý zástupce jeho člověka? Sci-fi firmy nám předkládají různé otázky ohledně lidských vztahů s roboty, ale skutečnost je již dlouho směřuje k něčemu naprosto jinému. Každé robotické pracoviště je jiné, ale můžeme vám povědět o těch, které známe my.

Jde o spolupráci, ne nahrazení

Skutečnost je taková, že roboti nemají nahradit lidi ve všech aspektech lidské práce, jen v té, která je pro lidské tělo příliš namáhavá a destruktivní. Dlouhodobá a stejnoměrná práce je extrémně náročná pro lidi a dlouhodobě dochází k rychlému opotřebení. Aby tedy lidé mohli pracovat dlouho, pokud chtějí a dělat bezpečnou práci, která jim nehorší zdravotní stav, spolupráce s roboty je nezbytná.

Oblasti, kde roboty najdeme

Naše představa o robotech je celkově zkreslená. Nejedná se o inteligentně smýšlejícího, lidsky vypadajícího jedince, který nám bude oponovat při zadání práce a nakonec se proti nám vzbouří. V jednoduchosti je krása a tím se řídí inženýři, kteří tyto roboty navrhují.

Nejjednodušší roboti jsou ti, kteří po stisknutí různých tlačítek provádějí různé úkony. Tedy jakékoliv testovací přístroje.
Například zdravotnictví a farmaceutický průmysl je robotů plný a bez nich bychom nebyli schopni dosáhnout takové efektivity a pokroku v moderní medicíně.

Další jsou roboti, kteří za nás zvedají, naplňují, řezají a balí výrobky. V tomto případě nás napadne asi několik oblastí, které tedy roboty má a je třeba si také uvědomit, že se další vlny robotizace není třeba bát. Nikdo po vás nebude chtít se v 50ti letech učit programovat. Roboti budou dostatečně intuitivní pro jednoduchou práci.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.