Rozdíl mezi klimatizací a ochlazovačem

 montáž klimatizací Zlín

Máme za sebou první teplé vlny a zdá se, že nás každý rok překvapí stejně. Pokud uvažujete o možnostech ochlazení se doma pomocí elektroniky, probereme rozdíly mezi klasickou klimatizací a ochlazovačem. Třeba zjistíte, že vám bude stačit ochlazovač, takže počkejte, než budete vyhledávat, kde sehnat montáž klimatizací Zlín.

Klimatizace

Klimatizace fungují na principu přeměny teplého vzduchu na studený. Může být ochlazován v samostatné části stroje, nebo v mechanismu vedeného vzduchu. Také se rozdělují na několik druhových podkategorií.

Klimatizace s venkovní jednotkou

Klasická forma nástěnné klimatizace, která má jak vnější, tak venkovní jednotku. Vnitřní jednotka pak může být vsazena přímo do místnosti, nebo do stropní části, od které se přivádí ochlazený vzduch
například po celé kanceláři.

Klimatizace bez venkovní jednotky

Tento druh nástěnné podstropní klimatizace je oblíbený například v hotelových pokojích, které umožňují každý pokoj ochladit na požadovanou teplotu. Vtahují do sebe ventilátorem teplý vzduch a ochlazený ho vypouštějí opět zpátky. Jedná se ovšem o ten samý vzduch, pouze se změněnou teplotou, proto je i tak nutné občas větrat pro optimální množství kyslíku ve vzduchu.

Multi-splitové klimatizace

Tento druh umožňuje mít jednu venkovní jednotku napojenou na několik vnitřních jednotek. Ideální řešení pro firmy s oddělenými kancelářemi, nebo úřady. Jejich nevýhoda spočívá v tom, že v základních verzích nelze upravit v jednotlivých místnostech teplotu individuálně.

Ochlazovač

Považován za něco mezi klimatizací a ventilátorem. Je to totiž ventilátor, který zároveň ale čistí vzduch a o několik stupňů ochladí místnost. Většina ochlazovačů dokáže vyčistit vzduch místnosti a ochladit jej až o 4ºC. Jsou výrazně levnější než klimatizace a to až o ⅔.

 

Článek je obsahem společnost VPM Tech Klimatizace

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.