Jak se starat o odsávací kabiny v lakovnách?

 filtry pro lakovny

Jelikož pouhé zakoupení odsávací kabiny nestačí pro její kvalitní fungování po celou potřebnou dobu práce, v tomto článku si řekneme, jaké filtry pro lakovny potřebujete, jak často je měnit a další informace.

Proč potřebují odsávací kabiny filtry?

Jako každý odsávací a čistící systém, odsávací kabiny mají za úkol s pracovního místa odsávat výpary, které jsou pro dýchací systém škodlivé a zároveň je neutralizovat před tím, než budou vypuštěny dál odvětrávacím systémem. Tyto druhy odsávání mají několik vrstev, které se o filtraci starají a je nutné je všechny udržovat ve skvělém stavu, nebo může docházet k nekvalitnímu odsávání a v konečné fázi ohrožení na zdraví pracovníka.
Jako první filtrační materiál, nebo-li předfiltr se používá polyester z netkaných vláken. S tímto typem předfiltrů se setkáváme i u vysavačů, klimatizací a čističek vzduchu. Další klasikou mezi filtračními materiály je aktivní uhlí, které se používá jak pro čištění vzduchu, tak pro čištění vody. Přírodní zázrak, který filtruje velmi dlouho je třeba po čase obměňovat, ale o to se postará váš servisní pracovník při pravidelné údržbě. Další úrovně filtrů jsou napuštěné kvalitními protiprachovými kapalinami, které zadržují nečistoty určité velikosti a nepropouštějí je dál. Podlahové filtry jsou například tvořeny nepravidelně uspořádanými skleněnými vlákny, které chytají části barev, kterých je nejvíce právě na podlaze
Jelikož odsávací kabiny mají filtry ve stěnách, stropě i v podlaze, potřebují jiné filtry pro jejich účinnost.

Jak zajistit dlouhodobou kvalitní funkci odsávacího zařízení

Nejdůležitější je zajistit pravidelnou údržbu a servis těchto filtrů. Nesmí se stát, že se zanesou špínou, prachem, či naleptají chemikáliemi, protože pak se budou snažit více sát, aby dohnaly zhoršení a zároveň neposkytnou tu samou ochranu pro pracovníka. Může nakonec dojít k přehřátí systému a drahé opravě.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.