Jaké výhody představují dva opačné druhy rozhlasů?

rozhlas po drátě

Máme před sebou dobu digitální, která modernizuje všechno kolem nás, včetně rozhlasů. Otázkou ale zůstává, je moderní technologie nutně lepší? V čem je starý dobrý analog nepřekonatelný? Dnes spolu porovnáme rozhlasy digitální a rozhlasy po drátě.

Digitální rozhlasy

Moderní vylepšení klasického drátového rozhlasu možná vypadá jako zbytečná práce, ale sami posuďte, jestli se obcím v konečné fázi vyplatí investovat do digitálu.
Mezi hlavní výhody digitálního rozhlasu je jeho inteligentní propojení všech jednotlivých hlásičů. Toto připojení umožňuje následující:
- Informovat centálu o stavu jednotlivých vysílačů
- Navrhovat možnosti šetření elektrické energie
- Vysílat zprávy jen v určitých místech oběhu

Zároveň se systém napojuje na IZS, neboli Integrovaný záchranný systém, který je schválen Ministerstvem vnitra.
Digitální vysílání je mobilní. Nemusíte se nacházet u centrálního ovládání rozhlasu pro to, abyste mohli vysílat. Stačí mít internetové připojení. Přes mobilní telefon můžete odkudkoli vysílat živě, nebo nahrané zprávy.
Jelikož je chytrý systém natolik moderní, případné drobné servisní opravy je možné opravovat přes modem. Propojení tímto ovšem nekončí, protože můžete digitální rozhlas napojit na ten analogový.

Drátový rozhlas

Přestože má digitální rozhlas mnoho výhod ten analogový se stejně v některých částech ČR udržuje. Ať už pro neschopnost napojení digitálního, nebo nedostatku financí obce. Tento druh je spolehlivý, má jasný zvuk a také jeho provoz není náročný.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.