Co je elektronická úřední deska?

Svět technologií se posouvá každým dnem a pozadu nezůstávají ani úřady obcí. Dřívější rozhlasy, kterým kvůli hluku nebylo téměř vůbec nerozumět se mění za textové zprávy do mobilů, veškeré vyhlášky jsou dostupné na internetu a již delší dobu je preferovaný způsob komunikace s úřady emailem namísto poštou. Elektronická úřední deska je dalším přirozeným krokem ve vylepšení image obce a zjednodušení komunikace dané obce s jejími občany.

Výhody digitální úřední desky

Publikování dokumentů je díky digitálním úředním deskám ještě jednodušší a obce se nemusí tolik starat o placení za vyvěšování a tisk dokumentů. Není zvláštní, když se digitální úřední deska v obcích aktualizuje sama na základě dokumentů, které jsou v elektronické databázi, jejichž údržba je pro obce povinná. 

Občan obce si pak může i díky dotykové obrazovce (kterou má v sobě většina digitálních úředních desek obsaženou) prohlížet novinky v jednoduchém a přehledném uživatelském prostředí namísto zastaralých a zmatečných nástěnek. Tyto digitální úřední desky fungují jak v exteriéru, tak v interiéru a mohou být i vyhotoveny jako aplikace do mobilních zařízení občanů.

Skvělou výhodou je, že ačkoliv tato technologie byla primárně zřízena pro obce, digitální desky přechází i do komerčního sektoru, kdy není výjimkou, že se s ní potkáte v recepcích hotelů a čekárnách. Některé jsou dokonce interaktivní do takové míry, že umožňují vyřizování záležitostí přímo spjatých s důvodem příchodu přímo v rámci této interakce. Nejzářnějším příkladem je jejich využití ve fastfood restauracích, které fungují na podobné bázi jako například samoobslužné pokladny.

Digitální úřední desky na webu Obec24 mají vlastní kastomizovatelný software, který je možno upravit právě pro jakýkoliv případ s možností přidání různých druhů využití. Pokud byste například chtěli využít interaktivní mapy obce nebo přidat možnost hlasového ovládání, tato společnost vám v tomto ohledu může pomoci.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.